Aqara Dual Relay Module T2

Bądź SMART, nie wymieniając swojego oryginalnego sprzętu.

Tryb Suchego Kontaktu

Wszechstronny tryb suchego kontaktu pozwoli Ci zintegrować całą gamę urządzeń z Twoim inteligentnym domem.

Wsparcie dla HomeKit i Matter

T2 łączy się z hubem Aqara Zigbee 3.0 wspierając popularne ekosystemy: Matter, HomeKit, Google Home, Alexa i wiele innych.*

Blokada i Kontrola Silnika

Dzięki trybowi blokady**, T2 może być również używany jako przełącznik rolet. Pozwól porannemu słońcu delikatnie Cię obudzić i rozpocząć dzień.

Monitorowanie Energii i Pamięć Mocy

T2 zawiera zaawansowane monitorowanie energii*** oraz Pamięć Mocy dla optymalnej kontroli energii i nieprzerwanej pracy.

Zwiększone Bezpieczeństwo

Ciesz się spokojem ducha dzięki inteligentnym funkcjom bezpieczeństwa T2: ochrona przed przegrzewaniem/przeciążeniem i dostosowuje limit mocy.****

Tryb Bezprzewodowego Przełącznika

Dzięki konwersji do trybu bezprzewodowego przełącznika, T2 będzie mógł przekształcić istniejący przełącznik ścienny w kontroler sceny i nawet połączyć się z przewodowymi czujnikami***.

Wiele Metod Instalacji

T2 można zainstalować w pobliżu światła, za przełącznikiem, a nawet na szynie DIN, co ułatwia montaż w szafkach elektrycznych i innych ciasnych przestrzeniach.*****

Małe Rozmiar i Uniwersalny Design

Uniwersalny design pasuje do okrągłych puszek ściennych EU oraz innych konfiguracji, takich jak 86 mm i typu amerykańskiego, umożliwiając użycie jako przełącznik światła czy nawet za gniazdkiem ściennym.******

* Przełącz na tryb Bezprzewodowego Przełącznika, Monitorowanie Energetyczne i Automatyzacje Mocy są dostępne tylko w aplikacji Agara Home i nie są udostępniane ekosystemom stron trzecich.
** Aby sterować silnikami dwukierunkowymi, włącz tryb INTERLOCK w ustawieniach.
***Tryb Bezprzewodowego Przełącznika, Monitorowanie Energetyczne i Automatyzacje Mocy są dostępne tylko wtedy, gdy przekaźnik jest zasilany z sieci AC. Przełącz na tryb Bezprzewodowego Przełącznika, Monitorowanie Energetyczne i Automatyzacje Mocy są dostępne tylko w aplikacji Agara Home i nie są udostępniane ekosystemom stron trzecich.
****Tryb Bezprzewodowego Przełącznika, Monitorowanie Energetyczne i Automatyzacje są dostępne tylko wtedy, gdy przekaźnik jest zasilany z sieci AC.
*****Proszę zwrócić uwagę: T2 obsługuje maksymalny prąd 10A jako suma dwóch kanałów.
******Puszka ścienna o głębokości około 60 mm – jeśli istniejąca puszka ścienna nie jest wystarczająco głęboka, możesz spróbować użyć Bezprzewodowego Przełącznika Zdalnego H1 lub ultracienkiego przełącznika ściennego do sterowania przekaźnikiem.

Szeroka Kompatybilność

Po połączeniu z hubem Aqara, T2 oferuje kompatybilność z różnymi platformami, w tym HomeKit, Alexa, Google Home, IFTTT i Matter. Umożliwia tradycyjnym urządzeniom stanie się inteligentnymi i bezproblemowo integruje je z wieloma systemami stron trzecich. Zapomnij o ograniczeniach różnych protokołów i platform i ciesz się płynnym i harmonijnym doświadczeniem inteligentnego domu.

aqara aqara home
aqara Home
aqara Google Home
aqara wide comapatibility

Uwolnij Potencjał Istniejących Urządzeń

T2 obsługuje podwójne tryby suchego i mokrego kontaktu. W trybie suchego kontaktu można wybrać sygnał impulsowy otwarcia i zamknięcia lub sygnał włącz-wyłącz do sterowania silnikami, bramami garażowymi, roletami i innym sprzętem. W trybie mokrego kontaktu inteligentne sterowanie światłem można łatwo wykorzystać bez wymiany oryginalnego sprzętu. Po odłączeniu czerwonego przewodu mostkowego T2 można przełączyć z trybu Mokrego Kontaktu na Suchy Kontakt, co pozwala na integrację różnorodnych urządzeń.

 

Czas i harmonogram

Geofencing

Czujniki i przełączniki

Rozwiązania firm trzecich

Oszczędzaj energię bez rezygnowania z komfortu

W przypadku posiadania wielu kaloryferów w jednym pomieszczeniu, wszystkie będą zsynchronizowane w najbardziej efektywny sposób w oparciu o rzeczywistą temperaturę w pomieszczeniu.

"Suchy" kontakt

Sterownik bramy garażowej*

"Mokry" kontakt

Przełącznik do rolet**

Sterownik boilera

Przełącznik światła

Rogatki

Ogrzewanie podłogowe

* Podczas sterowania bramą garażową upewnij się, że nie ma ryzyka przygniecenia osoby.
** Aby używać T2 jako przełącznika rolet, tryb Interlock powinien być włączony.

Termostat E1 obsługuje automatyczną detekcję otwarcia drzwi i okien, która wyłączy ogrzewanie w celu oszczędzania energii w przypadku takich zdarzeń*. W porównaniu z konkurencją, może być połączony z czujnikiem otwarcia drzwi i okien Aqara, aby zwiększyć dokładność wykrywania.
* Aby sterować silnikami dwukierunkowymi, włącz tryb INTERLOCK w ustawieniach.

Blokada i Kontrola Silnika

Przełącz na Tryb Bezprzewodowego Przełącznika

Łatwo przekształć istniejący przełącznik ścienny w bezprzewodowy kontroler sceny, który nie wymaga wymiany baterii. Na przykład przycisk uzbrajania Twojego systemu zabezpieczeń lub przewodowy dzwonek do drzwi. Alternatywnie możesz podłączyć jeden lub dwa binarne czujniki* i używać T2 w automatyzacjach.

Dzwonek przewodowy + T2 = 
Inteligentny dzwonek

Zwykły przełącznik + T2 =
Inteligentny przełącznik

* Tryb bezprzewodowego przełącznika (czujnika) wymaga zasilania przekaźnika przez AC lub >85V DC. Ponadto, aby używać przekaźnika z przewodowymi czujnikami, upewnij się, że napięcie dostarczane do przekaźnika jest obsługiwane przez czujnik.
** Tryb Bezprzewodowego Przełącznika jest dostępny tylko wtedy, gdy przekaźnik jest zasilany z sieci AC. Przełączenie na tryb Bezprzewodowego Przełącznika jest dostępne tylko w aplikacji Aqara Home i nie jest udostępniane ekosystemom stron trzecich.

Bezpieczeństwo jest Podstawą

T2 obsługuje ochronę przed przegrzewaniem i przeciążeniem, która może eliminować skoki wysokiego napięcia podczas natychmiastowego włączania sprzętu elektrycznego, zapewniając tym samym niezawodność i długowieczność urządzenia. Gdy temperatura urządzenia jest nieprawidłowa lub moc przekracza 2500W, urządzenie automatycznie się wyłącza, aby zapewnić bezpieczeństwo.*

* Instalacja T2 jest przeznaczona dla użytkowników znających się na instalacjach elektrycznych. Zaleca się skontaktowanie się z profesjonalnym elektrykiem i korzystanie z tych instrukcji tylko jako punkt odniesienia.

Pamięć Wyłączenia i Monitorowanie Energetyczne

T2 jest wyposażony w pamięć po wyłączeniu, która umożliwia urządzeniu zapamiętanie swojego ostatniego stanu, aby nie włączać nagle światła w nocy w przypadku przerwy w dostawie prądu.

T2 posiada również funkcję monitorowania zużycia energii –  powiela się, co umożliwia łatwe resetowanie automatyki urządzenia, zmniejszając obawy związane z nagłymi przerwami w dostawie prądu lub resetowaniem urządzenia.

*Monitorowanie Energetyczne i Automatyzacje Zasilania są dostępne tylko wtedy, gdy przekaźnik jest zasilany z AC.
Funkcje Monitorowania Energetycznego i Automatyzacji Zasilania są dostępne tylko w aplikacji Aqara Home i nie są udostępniane dla systemów stron trzecich.

Niskie Zużycie w Stanie Bezczynności

Dzięki protokołowi bezprzewodowemu Zigbee, Przekaźnik T2 charakteryzuje się ultraniskim zużyciem energii w stanie bezczynności. W ciągu kilku lat łączny koszt użytkowania konkurencyjnego przekaźnika Wi-Fi może znacząco przewyższyć koszt Relay T2.

 

Aqara Dual Relay Module T2 vs Inne Marki

Zużycie prądu
0.6 W

Zużycie prądu
1.4 W

*Według digitalzimmer, 1,4W przekłada się na koszt około 5 USD/Rok (zależy od ceny energii elektrycznej)

Łatwa instalacja

Mały rozmiar* T2 umożliwia instalację w pobliżu światła, za włącznikiem lub gniazdem ściennym, a także zawiera monitor energii na szynę DIN**. Co więcej, jest on również kompatybilny zarówno z zasilaniem AC, jak i DC. Ta funkcja oferuje wszechstronność, pozwalając użytkownikom instalować urządzenie w różnych konfiguracjach i źródłach zasilania.
puszka 86mm

puszka EU

szyna DIN

*Dla puszki ścienniej zaleca się głębokość około 60 mm. Jeśli istniejąca puszka ścienna nie jest wystarczająco głęboka, możesz spróbować użyć Bezprzewodowego Przełącznika Zdalnego H1, lub przełącznika ściennego montowanego na powierzchni lub ultracienkiego, aby sterować Przekaźnikiem. **Przekaźnik T2 nie jest wyłącznikiem obwodu, a jego maksymalny prąd 10A nie pozwala na sterowanie dużą częścią obwodów domowych.

Sterownik bramy garażowej

Dzięki trybowi suchego styku, Przekaźnik T2 może być używany do inteligentnego sterowania Twoją obecną bramą garażową*.

JEŚLI

zbliżysz się do domu na 500 metrów

WÓWCZAS

brama garażowa się otworzy

*Napęd bramy garażowej powinien umożliwiać sterowanie za pomocą suchych styków.
Dual-Relay-Module-T2_50

Dual Relay T2

Dual-Relay-Module-T2_51

Aqara HUB

Dual-Relay-Module-T2_52

Czujnik okien i drzwi

Oszczędzaj energię, używając T2 do sterowania kotłownią

Spraw, by Twój kocioł był inteligentny dzięki T2. Steruj nim zdalnie i oszczędzaj energię, integrując go z termostatami kaloryferowymi za pośrednictwem Aqara Home lub automatyzacji stron trzecich.

JEŚLI

wszystkie termostaty na kaloryferach są wyłączone

WÓWCZAS

piec się wyłączy

Dual-Relay-Module-T2_50

Dual Relay T2

Dual-Relay-Module-T2_51

Aqara HUB

23

Termostat E1

Spraw, aby Twoje obecne włączniki i gniazdka stały się SMART

JEŚLI

obecność zostanie wykryta

WÓWCZAS

włączy się światło lub grzejnik podłączony do gniazdka

Dual-Relay-Module-T2_50

Dual Relay T2

Dual-Relay-Module-T2_51

Aqara HUB

aqara-czujnik-obecnosci-fp2-29

Czujnik obecności FP2