Aqara Termostat E1

Inteligentniejsze, bardziej komfortowe i energooszczędne sterowanie ogrzewaniem w Twoim domu.

Odtwórz wideo

Zigbee 3.0 i wsparcie dla Matter*

Ciesz się zaletami najszybszej, najstabilniejszej i najbardziej energooszczędnej technologii Zigbee 3.0, mając pewność co do przyszłości dzięki wsparciu dla Matter.

Kolorowy Wyświetlacz

Termostat posiada kolorowy wyświetlacz z podświetleniem, co zwiększa kąt widzenia, dodaje wyjątkowy kontrast oraz wyraźne i kolorowe ikony.

Geofencing i Wiele Domów

Technologia geofencing rozpocznie ogrzewanie zanim dotrzesz do domu. Nawet jeśli posiadasz więcej niż jeden dom, będziesz mógł skonfigurować niezależne automatyzacje.

Inteligentne Harmonogramy

Harmonogramy można ustawić na żądane okresy, takie jak różne ustawienia temperatury na dzień i noc, a przejście między nimi będzie płynne i szybkie.

Zewnętrzne Odczyty Temperatury**

Termostat może odbierać odczyty temperatury bezpośrednio z połączonego czujnika temperatury i wilgotności Aqara z innego kąta pomieszczenia, nawet w HomeKit!

Wiele urządzeń

W przypadku posiadania wielu kaloryferów w jednym pomieszczeniu, wszystkie będą zsynchronizowane w najbardziej efektywny sposób, w oparciu o rzeczywistą temperaturę pomieszczenia.

1 Rok Żywotności Baterii***

Nie ma potrzeby wymiany baterii po kilku tygodniach użytkowania: dzięki protokołowi Zigbee 3.0 i energooszczędnemu sprzętowi, bateria w termostacie grzejnikowym Aqara może działać do jednego roku.

Łatwa instalacja

Termostat zawiera adaptery, które czynią go kompatybilnym z większością zaworów grzejnikowych. Instalacja zajmuje tylko kilka minut i nie wymaga dodatkowych narzędzi.

*Wsparcie dla Matter może być niedostępne w momencie uruchomienia, a jego wprowadzenie zostanie przeprowadzone jako aktualizacja OTA kompatybilnego koncentratora Zigbee 3.0 od Aqara
** Wymagany jest czujnik temperatury i wilgotności Aqara, monitor jakości powietrza TVOC
*** Żywotność baterii może zależeć od sposobu użytkowania
**** Wymagany jest HUB Aqara Zigbee 3.0

Szeroka Kompatybilność

Kompatybilny z najpopularniejszymi ekosystemami, obsługiwany przez sterowanie głosowe. Wspiera Apple HomeKit, Alexa, Google, IFTTT, i Alice. Wsparcie dla Matter będzie dostępne za pośrednictwem aktualizacji OTA wspieranych hubów Aqara po oficjalnym wydaniu specyfikacji Matter.

Konfigurowalne Metody Sterowania i Połączenie z Czujnikami na Żądanie

Inteligentna regulacja

Termostat może odbierać odczyty temperatury z podłączonego Czujnika Temperatury i Wilgotności Aqara lub Monitora Jakości Powietrza TVOC*, co umożliwia bardziej precyzyjne sterowanie temperaturą dla całego pomieszczenia, a nie tylko wokół grzejnika. Działa także w HomeKit!

Konfigurowalne harmonogramy

Termostat można sterować zdalnie. Co więcej, można także ustawić harmonogramy na żądane okresy, takie jak różne ustawienia temperatury na dzień i noc. Przejście między nimi będzie płynne.

Wsparcie dla geofencing

Koniec z wchodzeniem do zimnego domu. Ustawiając geofencing, Termostat rozpocznie ogrzewanie zanim dotrzesz do domu. Nawet jeśli posiadasz więcej niż jeden dom, będziesz mógł skonfigurować niezależne automatyzacje dla każdego z nich.

Rejestruje najdrobniejsze ruchy zachowując maksymalną prywatność

FP2 umożliwia wykrywanie do pięciu osób jednocześnie, dzięki czemu jest szczególnie przydatny w domach zamieszkałych przez wiele osób*. Czujnik może być wykorzystany do automatyzacji i zabezpieczeń domowych, a także do zarządzania energią, w tym systemami ogrzewania i chłodzenia, które mogą być sterowane na podstawie faktycznej obecności osób w pomieszczeniach. Dzięki FP2 możesz cieszyć się bardziej inteligentnym i bezpiecznym domem, dostosowanym do potrzeb każdego mieszkańca.

* Najlepsze wyniki można osiągnąć, śledząc maksymalnie trzy osoby.
** Dla wykrywania upadków konieczny jest montaż na suficie.

1>N, Dlaczego to tak rewolucyjne?

Technologia radarowa mmWave stanowi przełom w dziedzinie inteligentnych domów! Nie będzie konieczności stosowania wielu czujników do monitorowania różnych stref w pomieszczeniu, ani skrupulatnej konfiguracji i długotrwałego zarządzania każdym z nich. FP2 oferuje mnóstwo czujników podczerwieni (PIR) oraz dodatkowy czujnik światła, zapewniając wyjątkową funkcjonalność.
czujnik obecnosci vs czujnik ruchu aqara

Czujnik obecności FP2

  • Wykrywa obecność w strefach w obrębie pomieszczenia
  • Wykrywa obecność do 5 osób
  • Wykrywa obecność nawet, gdy się nie poruszasz
  • Przyjazny dla małych zwierząt* i odkurzaczy-robotów
  • Dokładność utrzymuje się przez cały rok

Minusy czujnika ruchu PIR

  • Nie może precyzyjnie wykryć określonego obszaru
  • Nie może wykryć wielu osób jednocześnie
  • Nie wykrywa obecności, gdy śpisz lub siedzisz
  • Może być uruchamiany przez zwierzęta lub roboty
  • Może być zakłócany przez temperaturę pomieszczenia

*Funkcja filtrowania zwierząt w FP2 zostanie zoptymalizowana poprzez aktualizację OTA

Bądź czujny, gdy członek Twojej rodziny upada

Możesz zamontować FP2 na suficie i aktywować tryb Wykrywania Upadków. FP2 wykryje i powiadomi Cię za pośrednictwem aplikacji, gdy ktoś upadnie, co zminimalizuje ryzyko urazów i przyczyni się do zdrowszego życia Twojej rodziny.

Lokalne automatyzacje

Wi-Fi nie oznacza zależności od chmury. FP2 może łatwo wykonywać automatyzacje lokalnie, zapewniając nieprzerwaną pracę nawet bez połączenia z internetem.*
*Lokalne automatyzacje są dostępne tylko z innymi urządzeniami kompatybilnymi z Aqara lub Apple Home

Ocena IPX5

Dzięki swojej ocenie IP, czujnik może być również instalowany w wilgotnych środowiskach, takich jak łazienki, a nawet na zewnątrz pod dachem.*
*Aby używać czujnika w wilgotnym środowisku, zasilacz (USB-A) i gniazdko ściennego powinny być wodoodporne

Wbudowany czujnik światła

Dodatkowo wbudowany czujnik światła, który jest również udostępniany ekosystemom firm trzecich, pozwala na bardziej elastyczne i przyjemne automatyzacje oświetlenia oraz zaawansowaną automatyzację domową opartą na poziomach oświetlenia.

Elastyczna instalacja

FP2 obsługuje montaż na ścianie, suficie oraz regulację kąta, co umożliwia elastyczne rozmieszczenie. Możliwe jest również zamontowanie FP2 w rogu pomieszczenia i dostosowanie odpowiednio mapy*.
*Funkcja obracania mapy będzie dostępna po wprowadzeniu produktu na rynek

Niezwykle przyszłościowy

Dzięki zaawansowanej technologii FP2 może obsługiwać znacznie więcej innowacyjnych funkcji, takich jak monitorowanie snu, liczenie osób, wykrywanie postawy (leżącej, siedzącej, stojącej, chodzącej) oraz wsparcie dla Matter, co zwiększa funkcjonalność urządzenia.
*Niektóre nowo dodawane funkcje mogą wymagać subskrypcji Aqara

Poranne automatyzacje, które nie przeszkadzają pozostałym członkom rodziny

FP2 może wykryć, czy ktoś jeszcze śpi, a poranna automatyzacja nie zostanie uruchomiona, aby nie obudzi drugiej osoby, która jeszcze śpi w łóżku.

JEŚLI

Ktoś wejdzie do łazienki, gdy w strefie łóżka wciąż jest wykrywana obecność

WÓWCZAS

Nie otwieraj żaluzji*

Należy skonfigurować dwie automatyzacje: dla obecności i braku obecności w strefie łóżka

aqara-czujnik-obecnosci-fp2-29

Czujnik obecności FP2

aqara-czujnik-obecnosci-fp2-30

Hub

aqara-czujnik-obecnosci-fp2-31

Sterownik

Oświetlenie, które Ci towarzyszy

Oświetlenie może teraz podążać za Tobą po pomieszczeniu: zapalą się tylko światła w Twoim pobliżu, a inne światła zgasną, gdy opuścisz daną strefę.

JEŚLI

Obecność jest wykrywana w kuchni

WÓWCZAS

Włącz odpowiednie światła

aqara-czujnik-obecnosci-fp2-29

Czujnik obecności FP2

aqara-czujnik-obecnosci-fp2-30

Hub

aqara-czujnik-obecnosci-fp2-32

Oświetlenie LED