Aqara wprowadza na światowe rynki wideodomofon G4 z rozpoznawaniem twarzy

Aqara, czołowy dostawca produktów inteligentnego domu, ogłasza szeroką dostępność pierwszego inteligentnego wideodomofonu firmy, modelu G4, na światowych rynkach. Ten wideodomofon o rozdzielczości 1080p charakteryzuje się dużą kompatybilnością z platformami inteligentnego domu takimi jak Apple Home, Alexa i Google Home oraz wyposażony jest w AI na urządzeniu, co pozwala na lokalne rozpoznawanie twarzy i automatyzację. Wspólnie z kamerami wewnętrznymi firmy, wideodomofon G4 pozwala użytkownikom monitorować swoje domy, rodziny i gości o każdej porze i z każdego miejsca. Urządzenie jest już dostępne w sklepach Aqara na Amazonie w Ameryce Północnej (USA, Kanada) i Europie (Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania) oraz u wybranych sprzedawców Aqara na całym świecie 1.

Podobnie jak kamera Aqara Camera Hub G3, inteligentny wideodomofon Aqara G4 wykorzystuje rozpoznawanie twarzy oparte na sztucznej inteligencji, które jest wykonywane lokalnie na urządzeniu w celu szybszej reakcji i ochrony prywatności. Co więcej, rozpoznawanie twarzy wideodomofonu może być używane jako wyzwalacz automatyzacji, co pozwala użytkownikom na ustawienie spersonalizowanych scen domowych dla różnych członków rodziny i gości. Na przykład scena powitania będzie aktywowana, gdy G4 rozpozna członka rodziny wracającego do domu. W przypadku wykrycia listonosza, wideodomofon odtworzy wcześniej nagrany komunikat. Połączony z innymi urządzeniami Aqara, wideodomofon G4 może stanowić cenne uzupełnienie systemu alarmowego Aqara Home, monitorując aktywność wokół wejścia do domu i emitując głośny sygnał alarmowy w przypadku włamania czy innych zagrożeń.

Oprócz ekosystemu Aqara, wideodomofon G4 wspiera również główne platformy inteligentnego domu, takie jak Apple Home, Amazon Alexa i Google Home. Jest to jedno z nielicznych urządzeń zasilanych baterią na rynku, które obsługują HomeKit Secure Video firmy Apple oraz lokalne strumieniowanie do inteligentnych wyświetlaczy Amazon i Google. Ponadto, Aqara planuje dodać wsparcie dla nowego standardu Matter w G4 za pomocą przyszłej aktualizacji OTA (Over The Air) 2

Wideodomofon G4 jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – Shadow Gray (Cień Szary) i Black (Czarny) – i został zaprojektowany tak, aby pasować do większości domowych wnętrz. Obsługuje zarówno instalację bezprzewodową, jak i przewodową, a także może korzystać z zestawu 6 baterii AA, które wystarczają na około 4 miesiące 3. Wideodomofon oferuje regulowaną czułość, konfigurowalne wykrywanie ruchu oraz tryb oszczędzania energii dla użytkowników mieszkających w miejscach o dużym natężeniu ruchu, co pozwala na wydłużenie czasu pracy na baterii. Alternatywnie, użytkownicy mogą zdecydować się na podłączenie wideodomofonu G4 do transformatora AC/DC w celu rejestracji obrazu 24/7 4, a zestaw baterii może służyć jako zasilanie awaryjne. Dodatkowo, powielacz dzwonka G4, wyposażony w głośnik o mocy 95 dB, posiada port USB typu C, co pozwala na większą elastyczność umiejscowienia powielacza dzwonka wewnątrz budynku.

Użytkownicy wideodomofonu G4 mogą przechowywać nagrania wideo lokalnie lub w chmurze za pomocą iCloud lub platformy Aqara 5. Aqara oferuje bezpłatne przechowywanie w chmurze do 7 dni kluczowych klipów zdarzeń, takich jak wykrywanie ruchu, rozpoznawanie twarzy, dzwonienie do drzwi i alarmy sabotażu. Użytkownicy mogą również wybrać opcję zapisywania nagrań wideo lokalnie na karcie microSD (do 512 GB)6, która znajduje się w powielaczu dzwonka. W końcu, nagrania wideo można również przechowywać za pomocą SMB NAS, co daje dodatkową elastyczność i bezpieczeństwo 7.

Więcej informacji o wideodomofonie G4 można znaleźć na naszej stronie internetowej

  1. Dostępność produktu może się różnić w zależności od kanałów sprzedaży i może być aktualizowana na bieżąco. Zaleca się sprawdzanie dostępności u lokalnych sprzedawców.
  2. Wsparcie dla standardu Matter nie jest dostępne w chwili wprowadzenia na rynek.
  3. Wartość oparta na założeniu 35 uruchomień urządzenia i jednym 6-sekundowym nagraniu wideo zdarzeń dziennie. Rzeczywista żywotność baterii może się różnić, w zależności od wielu czynników, takich jak sposób użytkowania, pojemność baterii, temperatura otoczenia itp.
  4. Wymagany jest transformator 12-24V AC lub 8-24V DC. Zarówno przewodowa instalacja, jak i użycie karty microSD są wymagane do rejestracji 24/7.
  5. iCloud lub inne obsługiwane rozwiązania chmurowe nie są dołączone do produktu i powinny być kontrolowane oddzielnie za pomocą odpowiedniej aplikacji.
  6. Karta microSD nie jest dołączona do zestawu.
  7. Wsparcie dla SMB NAS może być niedostępne w chwili wprowadzenia produktu na rynek.